درباره مهرداد نوری

کمی با من آشنا شوید…

مهرداد نوری، مشاور کسب و کار آنلاین
درباره مهرداد نوری

کمی با من آشنا شوید…

من مهرداد نوری، کارشناس، مدرس و مشاور دیجیتال مارکتینگ هستم و به کسب‌و‌کارها و استارت‌آپ‌ها کمک می‎کنم تا با استفاده از دانش بازاریابی دیجیتالی به مشتریان پرشماری دست یافته و افزایش فروش و رشد درآمد را رقم بزنند. در حاضر مدیر بازاریابی آکادمی دیجیتال مارکتینگ دهبان و مشاوره ده‌ها کسب‌و‌کار آنلاین هستم. در این صفحه می‌توانید با سابقه، مهارت‎ها، خدمات و داستان زندگی بیزینسی من بیشتر آشنا شوید.

رزومه من

تخصص: کارشناس دیجیتال مارکتینگ

ایمیل: hd.mehrdadnoori[@]gmail.com

شماره موبایل: 09120175718

سال تولد: 1372

وضعیت تاهل: مجرد

محل تولد: مشهد

محل سکونت: تهران

محل کار
تحصیلات

داستان من و کسب‌و‌کار

برنامه نویس و کارآفرین سابق، مارکتر و مدرس امروز، کارآفرین فردا

من فکر می‌کنم بهترین معرفی هر فرد، داستان زندگی حرفه ای اونه که کی وارد کسب و کار شده، چه کارا کرده و امروز کجاست. پس با همین رویکرد از خودم برای شما می نویسم:

مهرداد در سالهای دور (استارت):
جلسه

یکی از جلسات در شرکت طراحی سایت داده گستر

با توجه به اینکه در هنرستان کامپیوتر خوندم و برنامه نویس شدم، خیلی زود هم وارد بازار کار شدم. با علاقه‌ای که به کسب‌و‌کار داشتم اولین پروژه برنامه نویسی خودم رو با طراحی نرم افزار تحت ویندوز مدیریت سالن های آرایش شروع کردم. نرم افزاری که در اون زمان هیچ آرایشگاهی حاضر به استفاده از اون نشد… (برای اون سالها خیلی بلندپروازی بود!)

بعد از شکست اون پروژه به سراغ نرم افزارهای مدیریت خط تولید رفتم و برای دو کارخانه این نرم‌افزار رو طراحی کردم. در ادامه با توجه به تجربه ای که در طراحی و مدیریت چند وب‌سایت اجتماعی پرمخاطب (تالار گفتم یا همان فروم) داشتم، طراحی وب‌سایت که تا قبل اون بیشتر برای من تفریح حساب می‌شد رو به حرفه اصلی خودم تبدیل کردم و شروع به گرفتن پروژه های مختلف طراحی سایت کردم. با توجه به علاقه وحشتناکم به کارآفرینی تا به خودم اومدم دیدم با گلچینی از همکلاسی های دانشگاه یک تیم تشکیل دادم و ایرانوس متولد شد. شرکت طراحی سایت ایرانوس با کلی ایده برای خلق وب‌سایت‌های درجه یک!

داده گستر

در جمع همکاران شرکت داده گستر

یکی دو سال بعد با یک شرکت دیگه که در زمینه طراحی نرم افزارهای مدیریتی تحت ویندوز فعالیت می کرد، ایرانوس رو شریک شدم و شرکت جدیدی رو با نام شرکت طراحی سایت داده‌گستر ایجاد کردیم. اما پس از مدتی طراحی سایت برای شرکت‌های مختلف فهمیدم که هیچ کدام از این سایت‌ها به درستی توسط اون شرکت‌ها استفاده نمی‌شد و تقریبا هیچ کدام هم به موفقیت خاصی نمی‌رسیدند!

خیلی حرص می خوردم چون از نظرم سایت‎های عالی‌ای طراحی می کردیم و این افراد توانایی استفاده درستش رو نداشتند! پس به این نتیجه رسیدم که بهتره به جای طراحی سایت برای دیگران (یک چرخه بی پایان و بدون ارزش افزوده) و کسب درآمد از این راه، بهتره یک سرویس آنلاین رو برای خودم راه اندازی کنم و تمام دانش و تجربیات طراحی سایتم رو در اون پیاده کنم و از اون هم پول دربیارم. پس شرکت طراحی سایت تعطیل شد و پروژه اولین پایگاه خبری ورزش والیبال استارت خورد!

مهرداد در سال‌های نزدیک:
پایگاه خبری والیبال ایران

به همراه همکارانم در جشن 5 سالگی پایگاه خبری والیبال ایران

والیبال ایران برندی بود که پیش از این داشتم و به عنوان علاقه شخصی سایتش رو طراحی کرده بودم و با توجه به رشد سریع تیم ملی والیبال کشور، این سایت هم به سرعت هم در حال رشد بود. پس تصمیم گرفتم به عنوان یک پایگاه خبری رسمی ثبتش کنم و با افزایش تولید و انتشار محتوای خبری و آموزش‌های ناب در این حوزه، مخاطبان زیادی رو جذب سایت کنم تا در ادامه با گرفتن تبلیغات و ارائه خدمات تخصصی به آنها کسب درآمد کنم.

بیزینس مدل آنلاین من آن زمان Media یا همانpublisher بود که در اون زمان حتی اون رو به درستی نمی‌شناختم! چند سال به عنوان موسس و مدیر مسئول پایگاه خبری والیبال ایران مسیر پر پیچ و خمی رو طی کردم. در اون زمان به عنوان یک رسانه تخصصی کارهای بسیار بزرگ و ارزشمندی برای والیبال کشور عزیزمون کردیم و یک رسانه بسیار محبوب در خانواده والیبال بودیم.

اما از دیدگاه درآمدزایی به دلیل عدم شناخت درست از بازار هدف و شرایط نابسامان رسانه ها در کشور کلی به در و دیوار زدم اما در نهایت نه توانستنم در تبلیغات موفق باشم و نه در خدمات تخصصی همچون سرویس های باشگاه یاب آنلاین، شبکه اجتماعی تخصصی ورزشی و … که یکی پس از دیگران تست می کردیم و به نتیجه نمی‌رسید!

مهرداد نوری - بنیانگذار پایگاه خبری والیبال ایران

در کنار برترین کارشناسان والیبال کشور (از راست به ترتیب: جمشید حمیدی، سیف الله ترابی و علی شاکری)

در نهایت به سراغ E-Commerce رفتم و فروشگاه اینترنتی والیبال ایران را تاسیس کردم. حالا هم کار پراسترس رسانه رو داشتم و هم در بازاری سنتی (محصولات ورزشی) باید کف بازار می بودم و محصولات رو تهیه و در بازار آنلاینی که ساخته بودم عرضه می کردم.

وای که در فروشگاه اینترنتی والیبال ایران با چه چالش ها و سختی هایی در این کسب و کار مواجه شدم و البته چه تجربیات با ارزشی بدست آوردم! هر چه در این مسیر جلو میرفتم بیشتر به این پی می‌بردم که یک چیزی هست که برای موفقیت باید بدونم اما نمی‌دونستم چیه!!

چرا که این پروژه مخاطب و اعتبارش به سرعت رشد می‌کرد اما درآمدش نه! بعد از 5 سال کار شبانه‌روزی در این پروژه فهمیدم چیزی هست به نام دیجیتال مارکتینگ که کلید درآمدزایی کسب و کار من بود. چیزی که بخش هایی از اون رو بدون اینکه بدونم، داشتم انجام می‌دادم مثل سئو (بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو) اما بخش‌های مکمل اون رو به درستی نمی شناختم و انجام نمی دادم.

پس هیچ وقت چرخه بیزینس آنلاین من درست نمی‌چرخید و دنیایی از ظرفیت‌های درآمدزایی رو از دست می‌دادم!

مهرداد در این سالها:
مهرداد نوری در آکادمی دیجیتال مارکتینگ

در کنار دکتر دهبان و دیگر همکاران در آکادمی دیجیتال مارکتینگ

با شرکت در دوره های آکادمی دیجیتال مارکتینگ به شدت به این حوزه علاقمند شدم. تا اینجا پاسخ اینکه چطور میشه از یک وب‌سایت برای یک کسب و کار پول ساخت رو پیدا کرده بودم. ابتدا بخشی از آنچه یادگرفته بودم رو در کسب و کار خودم پیاده کردم و از نتایج سریع اون بسیار لذت بردم.

شیرینی این لذت به قدری بود که دلم می خواست در کسب‌و‌کاری از این دانش جدیدم برای رشد استفاده کنم که خود کسب‌و‌کار پتانسیل بسیار بالاتری داشته باشد. بعد از مدتی با شرکت ایران سوشال آشنا شدم. کسب و کار دوم دکتر مهدی دهبان، مدرس همان آکادمی دیجیتال مارکتینگ که زندگی منو با آموزش‌هاش متحول کرده بود!

مهرداد نوری در همایش دیجیتال مارکتینگ

همایش مسیر موفقیت دیجیتال مارکتینگ

ایده همکاری با دکتر به ذهنم رسید و دکتر هم با دیدن تجربه اجرایی من در پروژه‌های پیشینم منو به عنوان مدیر مارکتینگ ایران سوشال پذیرفت و همکاری‌مون شروع شد. این کسب و کار با بیزینس مدل فوق العاده SaaS بسیار رشدپذیر بود و پتانسیل بالایی برای استفاده حداکثری از دانش دیجیتال مارکتینگ داشت.

با دانش و تجربیاتی که بدست آورده بودم و حمایت و راهنمایی‌های دکتر دهبان این کسب و کار رو در کمتر از یک سال 7 برابر رشد دادیم و موفقیتی بزرگ رقم خورد! حالا وقت بازگشت به کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار جدیدم بود اما هنوز یک چالش مهم داشتم و اون دانش مدیریت بود! کارآفرینی موفقه که مدیریت کسب و کار رو اصولی و علمی بدونه، پس دوره مدیریت ارشد کسب و کار (MBA) رو شروع کردم.

اساتید آکادمی دیجیتال مارکتینگ

اساتید آکادمی دیجیتال مارکتینگ در مراسم چهارمین دورهمی سالیانه دانشجویان و اساتید آکادمی

با حدود 2 سال آموزش مدیریت کسب و کار و 2 بار گذراندن گرایش مارکتینگ آن (عشق به مارکتینگ دیگه!) حالا توانمندتر از قبل بودم. اما باز هم زمان کارآفرینی جدید نبود! چراکه این دانش هنوز تئوری بود! پس همکاریم رو با دکتر دهبان گسترش دادم و با حمایت ایشون مدیر بازاریابی آکادمی دیجیتال مارکتینگ شدم.

حالا مارکتینگ یک کسب و کار بزرگ‌تر، معتبرتر و پرچالش‌تر رو برعهده داشتم و مدیریت تیمی از دیجیتال مارکترها هم کمک می کرد تا دانش مارکتینگ خودم رو بهتر اجرایی کنم و هم مهارت‌های مدیریتی رو در این تیم به کار بگیرم. که خدا رو شکر علیرغم تمام محدودیت هایی که بود با کمک همکاران درجه یکم تونستیم رشد چشمگیری رو در آکادمی رقم بزنیم. روزهای سختی بود که شبانه روزی برای موفقیت میجنگیدیم اما نتیجه خوبی که میگرفتیم تمام خستگی رو از تن مون بیرون می کرد. من تا مهر 1399 این مسئولیت رو در آکادمی برعهده داشتم و بعد برای براشتن گامی بزرگتر  تصمیم به تحویل کار و خروج از آکادمی گرفتم.

شرکت ملک آنلاین

یکی از جشن های معرفی کارکنان برتر شرکت ملک آنلاین در برج میلاد

شرکت ملک آنلاین مجموعه ای دوست داشتنی که ابتدا واقعا قصد ورود بهش رو نداشتم و قرار بود به عنوان مشاور در کنار این شرکت تازه تاسیس که کمتر از یک ماه از تاسیسش میگذشت باشم. اما کمی که کار جلو رفت و با بازار بسیار سنتی معاملات املاک آشنا شدم، یک فرصت بی نظیر دیدم! اینجا دقیقا جایی بود که من همیشه دوست داشتم باشم. جایی که میشه یک تحولی بزرگ رقم زد و کارهایی کرد کارستان! بله پس تصمیم گرفتم به عنوان هم بنیانگذار وارد این شرکت بشم و با پیاده سازی آنچه که در حوزه مدیریت کسب و کار، مارکتینگ و کسب و کار دیجیتال آموخته و تجربه کرده بودم، تمام قد به کمک این شرکت بیام.

در حقیقت من به دنبال دیجیتال ترنسفورمیشن یا همان تحول دیجیتال در صنعت املاک بودم و اینجا جایی بود که میشد با ایجاد یک سازمان قدرتمند متشکل از واحدهای تخصصی معاملاتی، آی تی، مارکتینگ، CRM، منابع انسانی، مالی و … به این هدف رسید. کاری کرد که باور ملت در مورد املاک عوض شود و به شرکتی حرفه ای رو در این حوزه ببینند که دقیقا براساس نیازها و خواسته های اونها با جدیدترین تکنولوژی ها و فرایندهای روز معاملات املاک در دنیا کار را پیش ببرد.

طوری که در تهیه گرانترین کالای ایران بی دغدغه با ملک آنلاین همراه شوند و در کوتاه ترین زمان به ایده آل ترین ملک مورد نظر خود دست یابند. امروز که این بخش از متن معرفی خودم رو می نویسم پشت میز قائم مقام مدیر عامل این شرکت نشستم و از هر متخصص واقعی که فکر می کنه می تونه در این مسیر دشوار اما شیرین با ما همراه بشه، دعوت به همکاری می کنم. پس همین حالا موقعیت های شغلی در ملک آنلاین رو بررسی کنید.

و اما تدریس:
کلاس دیجیتال مارکتینگ مهرداد نوری

به همراه دانشجویان پرانگیزه، پرانرژی و دوست داشتنی

دانش آموز که بودم رویای تدریس در دانشگاه رو داشتم، اما به مرور که درگیر کار و عملی کردن از دانشم شدم، دیدم که اجراش شیرین تر از تدریس هست و غرق در خود کار شدم! اما در زمانی مدیر بازاریابی آکادمی دیجیتال مارکتینگ بودم اتفاقی افتاد عجیب! پس از مدت ها که پیشنهاد تدریس به من می‌شد و من چون تمام تمرکزم روی مارکتینگ آکادمی بود، رد میکردم، یک روز تصمیم گرفتم پیشنهاد رو قبول کنم تا یک درس کاملا تخصصی به نام گوگل تگ منیجر رو به عنوان یک کارگاه آموزشی تدریس کنم. بازخوردهای این کلاس بسیار مثبت و دلگرم کننده بود و به من یادآوری کرد رویای نوجوانیم تدریس بوده!

به این ترتیب کلاس‌های دیجیتال مارکتینگ من ادامه پیدا کرد و به صورت تخصصی دروس گوگل تگ منیجر، ایمیل مارکتینگ و گهگاهی هم طراحی سایت با وردپرس رو در این حوزه تدریس کردم. فکر می‌کنم تا امروز در کلاس های حضوری، آنلاین، ویدیویی و وبینارهام چند صد دانشجوی دیجیتال مارکتینگ داشته‌ام و راستش دیگه آمار کلاس هام از دستم خارج شده و دیگه نمی دونم از هر دوره چند تا برگزار کردم…

برای من انتقال تجربیاتم بسیار شیرین و لذت بخشه و بیش از پیش حس مفید بودن در زندگی رو بهم منتقل می کنه، پس تا وقتی که زمانم اجازه تدریس بده، در دوره‌هام با افتخار در خدمت هر کسی که دوست داره دیجیتال مارکتینگ رو آسان و شیرین بیاموزه هستم.